Forum dla Rowerzystów
http://www.pge-dystrybucja-rzeszow.pl/

Sól do uzdatniania wody?
http://www.pge-dystrybucja-rzeszow.pl/forum19/topic300.html
Strona 1 z 1

Autor:  Poziomeczka [ 26 sty 2017, o 01:58 ]
Tytuł:  Sól do uzdatniania wody?

Co wiecie na temat uzdatniana wody za pomocą soli? Jaką sól kupić, by to było jak najbardziej skuteczne i czy kiedyś próbowaliście to robić? Zachęcam do zostawiania komentarzy.

Autor:  Jaśminka [ 26 sty 2017, o 03:42 ]
Tytuł:  Sól do uzdatniania wody?

Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni rodzaj soli, bo taka normalna się absolutnie nie nadaje.;) Musi mieć bardzo niski, prawie zerowy, stopień mineralizacji, bo w przeciwnym razie będą tworzyć się złogi i osady. A chyba łatwo wyobrazić sobie jak coś takiego wpływa na stan instalacji. Zbiorniki solanki powinny zawsze być starannie uzupełniane i uzupełniane z głową. Jeśli się tego trzyma to woda na pewno będzie dobrej jakości.:)

Autor:  Paranienormalny [ 26 sty 2017, o 03:57 ]
Tytuł:  Sól do uzdatniania wody?

Jasne, że tak, sól do uzdatniania wody jest bardzo często używana. A nawet niezbędna, jeśli można tak to ująć.;) Świetnie służy do zmiękczania wody. I koleżanka wyżej ma rację, że trzeba uważać na złogi soli, bo są bardzo szkodliwe. Generalnie to na pewno nie polega na tym, by brać torebkę soli kuchennej i sypać ją do odpływu ze zlewu. Jeśli kogoś mogłoby aż tak ponieść.;p

Autor:  Poziomeczka [ 26 sty 2017, o 05:12 ]
Tytuł:  Sól do uzdatniania wody?

Super, a skąd taką sól powinno się brać? Od razu odpowiem, że nie, nie sypałabym soli kuchennej do swojego zlewu. Nie ponosi mnie aż tak.;p

Autor:  oblivious [ 26 sty 2017, o 05:33 ]
Tytuł:  Sól do uzdatniania wody?

Mogę polecić sól w tabletkach. Dostaniesz ją na przykład w sklepie, który działa na stronie internetowej http://www.filtrybb.pl/120-sol-tabletkowa. Lubię wygodę, więc zamawianie rzeczy online zawsze jest dla mnie bardzo poręczne.;) Ale wracając do soli tabletkowej to właśnie prawie w stu procentach jest chlorkiem sodu i dzięki formie tabletek rozpada się regularnie, nigdzie nie osadza, nie psuje działania instalacji i nie zapycha urządzeń domowych.;)

Autor:  Paranienormalny [ 26 sty 2017, o 07:42 ]
Tytuł:  Sól do uzdatniania wody?

Stacje uzdatniania wody mają swoje specjalne wymagania odnośnie wszystkich substancji, jakie „pakuje się” do wody. Więc i sól też ma swoje normy.;) Forma tabletek jest zdecydowanie najlepsza i na szczęście też dosyć ekonomiczna. Stan wody ciągle się poprawia, co widzę po swoim gospodarstwie.

Autor:  Władca_Pierś_Ceni [ 26 sty 2017, o 09:36 ]
Tytuł:  Sól do uzdatniania wody?

FiltryBB sprzedają dobrą sól w tabletach, można im zaufać. Spełnia wszelkie najnowsze normy.;)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/