Strefa czasowa UTC

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Hej wszystkim. Kilka miesięcy temu pracowałam w firmie sprzedającej biżuterię i kilka dni temu dostałam wezwanie do sądu. Dowiedziałam się, że pracodawca oskarża mnie o kradzież na kwotę kilkunastu tysięcy. Co zrobić w tym przypadku? Nic nie ukradłam i nie chcę mieć przez to problemów.

Awatar użytkownika

Jeżeli nic nie zrobiłaś to nie masz o co się martwić. Twój były pracodawca nawet pewnie nie ma dowodów na to. Możesz wejść http://www.wojtalik.com.pl/ i tam poczytać na ten temat. Z tego co mi wiadomo to jeżeli takie oskarżenia są bezpodstawne to możesz też dochodzić swoich praw na drodze sądowej ;)

Awatar użytkownika

Pamiętaj, że nikt cię nie oskarży jeżeli nie będzie jednoznacznych dowodów na twoją winę. Często słyszę jak ludzie się martwią bo dostają wezwanie, ale jeżeli nie masz sobie nic do zarzucenia to w czym problem? Ktoś musiał by się pokusić o podrobienie dowodów a to już sprawa karna.

Awatar użytkownika

Na stronie http://www.wojtalik.com.pl/sprawy-karne-i-karno-gospodarcze.html jest sporo informacji na ten temat więc możesz zajrzeć jeżeli masz ochotę. Zobacz w internecie ile można dostać odszkodowanie za uszczerbku na wizerunku, może przy okazji dorobisz coś na wakacje ;)

Awatar użytkownika

Głównie chodzi o to, że nie mam teraz ani czasu ani chęci latać po sądach i tłumaczyć się z rzeczy których nie zrobiłam. Sami rozumiecie, człowiek zwalnia się z pracy bo szef jest tyranem i po jakimś czasie dostaje takie wezwanie. Żadnej z was nie życzę takiej sytuacji.

Miałam taki sam problem jakiś czas temu. Nie martw się, jeżeli faktycznie nic nie zrobiłaś to jeszcze może uda ci się na tym zarobić. Ja dostałam odszkodowanie od firmy za pomówienia i uszczerbek na wizerunku. Całe szczęście że mój obecny pracodawca rozumie o co chodzi i nie sugeruje się pomówieniami.

Awatar użytkownika

Właśnie to jest też problem. Boję się że mój obecny pracodawca zacznie mnie o coś podejrzewać bez podstaw. Nie chciała bym jeszcze przez to stracić obecnej pracy bo jestem z niej bardzo zadowolona. No nic, skontaktuję się z prawnikiem i postaram się to jakoś załatwić ;)

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC