Strefa czasowa UTC

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Cześć wszystkim. Przeglądałem ostatnio rożne sklepy z opałem do domowego kotła i znalazłem jakiś materiał grzewczy, który nazywa się pellet, albo pelet różnie piszą. Czym to właściwie jest i czy opłaca się to kupować?

Awatar użytkownika

Hej, mój mąż kupuje to do grzania. Co prawda nie zajmuje się opałem i piecem, ale z tego co widzę to w kotłowni jest czyściej, a znając mojego faceta ten pelet musi być tańszy i bardziej opłacalny. Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Pellet, albo jak sam zauważyłeś pelet, to nic innego jak sprasowane pod dużym ciśnieniem wióry i inne odpady drewniane. Mają właściwości dokładnie takie same jak drewno ale są wygodniejsze w transporcie i stosowaniu. Według mnie warto spróbować i samemu się przekonać. Wielu osobom przypada do gustu ze względu na wydajność i wygodę w używaniu.

Awatar użytkownika

Ja opalam tym w piecu i czasem w kominku i bardzo mi się podoba. Tak jak pisał kolega, wygodna i wydajna forma palenia. Z drzewem to jest tak że trzeba mieć na nie specjalne miejsce, tak czy inaczej wzystko się z czasem rozwala i robi się balagan. Pelet masz w worku i po prostu sobie go szuflą nakładasz.

Awatar użytkownika

Jak najbardziej się opłaca bo prawdą jest co pisano wyżej, że właściwości i wydajność jest identyczna jak z drzewem. Do sprasowania nie używa się żadnych innych materiałów, jak niektórzy uważają więc podczas spalania nic sie nie wydziela i nie szkodzi zdrowiu. Nie wiem gdzie patrzyłeś na pelet, ale zajrzyj na sklep.rscbis.com.pl/ i wybierz ostatnią zakładkę. Kupuje tam od dawna, bo jest niedrogo i mam pewność że produkt jest czysty i bez domieszek, bo kilka sklepów już zdążyłem sprawdzić :) Pozdro.

Awatar użytkownika

Serdeczne dzięki za pomoc, rzeczywiście w tym sklepie cena jest niższa.

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC