Strefa czasowa UTC

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość

Jakiś czas temu spotkałem elektryka, który bardzo fajnie opowiadał o taśmach ledowych i listwach, że można z nimi robić cuda jeśli chodzi o sterowanie. Później kontakt nam się urwał a zależy mi na tym, żeby móc sterować takimi listwami w pokoju przerobionym na tak zwany pokój towarzyski. Napiszcie proszę jakie funkcje można zaprogramować w takim sterowniku?

Myślę, że jeśli chodzi o programowanie to samego sterownika raczej już nie zmienisz, ale za to te najlepsze mają bardzo dużo fajnych funkcji. Zapalanie i gaszenie to oczywiście podstawa, a później w zależności od modelu dochodzi całe mnóstwo innych...

A jakieś przykłady?

Bez problemu, kolejnym przykładem jest rozjaśnianie i ściemnianie źródeł światła. To bardzo przydatna funkcja szczególnie w mieszkaniach i pokojach, w których na przykład chcemy wypocząć i w salonach oczywiście. U mnie ten akurat element jest bardzo często wykorzystywany, bo mamy małe dziecko w domu i przy usypianiu stworzenie takie atmosfery nocnej jest jak najbardziej wskazane.

Dobry sterownik 12v to taka centrala zarządzająca oświetleniem. Dobre steroniwki o poszerzonym działaniu można znaleźć tutaj https://www.ultra-elektro.pl/sterowniki/126-sterownik-rgb-ir44-lumenmax.html i jest to produkt praktycznie gotowy do działania. Podłączenie jest dziecinnie proste, jak i oczywiście sama obłsługa urządzenia.

Listwa może zmieniać kolory, można też ustwaić tryb świecenia światła jako ciągły, przerywany, czasowy i tak dalej. Tch funkcji jest tyle, że trudno wymienić je w jednym miejscu.

Ja radzę ze stroboskopem bardzo uważać, bo jak się za długo siedzi wśród migających świateł to może dojść do efektów ubocznych, czyli zamroczenia, które może ostatecznie zakończyć się nawet omdleniem. Dla tych co nie wiedzą to takie światła, które najczęściej pojawiają się w dyskotekach. Warto trochę poczytać o ich używaniu.

Nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC